Harrasteryhmät

VTT tarjoaa harrastevoimistelua eri ikäisille:

Vaasan Telinetaitureiden harrasteryhmissä harjoitellaan monipuolisesti telinevoimistelutaitoja kaikilla telineillä lasten ikä ja taitotaso huomioiden.

Harrasteryhmiin voi osallistua kuka vain lajista kiinnostunut, eikä aiempaa voimistelutaustaa vaadita.

 

Kevään 2019 RYHMÄT JA AIKATAULUT 

HARRASTE- JA MOTIVAATIORYHMÄT

Päivitetty 10.12.2018 (päivitetään jatkuvasti).

Ryhmien harjoitukset alkavat viikolla 2 ja päättyvät koko seuran yhteiseen kevätjuhlaan 5.5.2019.

 

Täynnä oleviin ryhmiin voi ilmoittautua jonotuspaikalle. 

 

KAUSIHINNAT KEVÄT 2019

Harrasteryhmät 60 min/vko 95€

Harrasteryhmät 120 min/vko 180€

FreeGym ryhmät 90 min/vko 120€

Vanhempi-lapsi ryhmät 80€

Motivaatioryhmät 205€

Erityisryhmät 30€

 

 

Tyttöjen ryhmät

Minnit (2002-2005) 2h/vko TÄYNNÄ

Elsat (2005-2007)

Arielit (2006-2008)
Tuhkimot (2009-2010)
Hello Kittyt (2011-2013)

 

Poikien ryhmät

Aladdinit (2009-2010)

Smurffit (2011-2013)

Sekaryhmät

Superit FreeGym (2002-2005) 1,5h/vko

Taiturit FreeGym (2002-2007) 1,5h/vko

Marakatit FreeGym (2007-2010) 1,5h/vko

Simpanssit FreeGym (2008-2011) 1,5h/vko TÄYNNÄ

 

Vilperit (2011-2012)

Teletapit (2012-2014)

Nipsut (2013-2015) TÄYNNÄ

Nappulat (2014-2015)

 

Vanhempi-lapsiryhmät

Bamset (2014-2016) vanhempi + lapsi

Halinallet (2013-2015) vanhempi + lapsi

 

Erityislasten ja -nuorten ryhmät

Kieppi, (2002-2007) erityisnuoret

Kässäri, (2002-2010) liikuntarajoitteiset

Kärrynpyörä, (2011-2013) pienryhmä

Kuperkeikka, (2002-2014) erityisryhmä

 

Aikuisten ryhmä

Nassikat yli 18-vuotiaille

Motivaatioryhmät 3 h/vko

Motivaatioryhmät harjoittelevat kaksi kertaa viikossa. Ryhmät eroavat tavallisista harrastusryhmistä siten, että harjoittelu on tavoitteellisempaa ja ryhmissä suoritetaan Suomen Voimisteluliiton suoritusmerkkejä (pronssi- ja hopeamerkki).

 

Ryhmiin on vapaa ilmoittautuminen eikä aiempaa voimistelutaustaa vaadita. Ryhmään osallistuvat lapsen täytyy kuitenkin olla motivoitunut lajin liikkeiden huolelliseen harjoitteluun.

 

Liljat (2004-2006) tytöt TÄYNNÄ

Ruusut (2007-2008) tytöt TÄYNNÄ

Kielot (2007-2008) tytöt TÄYNNÄ

Tulppaanit (2007-2010) tytöt 

Orvokit (2009-2010) tytöt

Neilikat (2011-2012) tytöt TÄYNNÄ

Ulpukat (2011-2012) tytöt

Unikot (2013-2014) tytöt

 

Ratamot (2009-2010) pojat

Apilat (2011-2012) pojat

 

 

RYHMIEN HARJOITUSPAIKAT, KELLONAJAT JA VALMENTAJAT:

​Vanhempi-lapsi-ryhmät

Bamset, ti 17-18, Palosaaren koulu, Riikka Mattsson

Halinallet, la 11-12, Gerby Skola, Marja-Leena Yap

Lasten ryhmät

Vilperit, pe 18-19, Silverian telinesali, Veera Sohlberg, Lina Lahtinen

Nipsut, ti 18-19, Palosaaren koulu, Panu Kimpimäki

Teletapit, la 14-15, Palosaaren koulu, Jasmine Marjeta, Nansi Angalo

Nappulat, la 13-14, Palosaaren koulu, Jasmine Marjeta, Nansi Angalo

Free Gym ryhmät

Superit, la 11.30-13, Huutoniemen koulu, Panu Kimpimäki
Taiturit, la 10-11.30, Huutoniemen koulu, Panu Kimpimäki
​Marakatit, su 15.30-17, Silverian telinesali, Kalle Rantala, Ossi Rantala

Simpanssit, su 14-15.30, Silverian Telinesali, Kalle Rantala, Ossi Rantala

Tyttöjen harrasteryhmät

Hello Kittyt, la 15-16, Palosaaren koulu, Jasmine Marjeta, Nansi Angalo
Minnit, ti 17.30-19.30, Volttihalli, Jenni Paavola
Arielit, la 11-12, Onkilahden koulu, Anniina Asikainen, Anna Rinne, Fanny Sandström
Elsat, la 12-13.00, Onkilahden koulu, Anniina Asikainen, Anna Rinne, Fanny Sandström

Tuhkimot, ke 17-18, Onkilahden koulu, Anniina Asikainen,

Poikien harrasteryhmät

​Minionit, la 10-11, Onkilahden koulu, Anniina Asikainen, Fanny Sandström
Aladdinit, pe 19-20, Silveria, Nansi Angalo
Smurffit, ke 18-19, Onkilahden koulu, Anniina Asikainen, Jasmine Marjeta, Nansi Angalo

 

 

Tyttöjen motivaatioryhmät

Tulppaanit (2xvko), ti 16.30-17.30 + to 16.30-17.30 Silverian telinesali, Miia Niemistö, Tuuli Sohlberg, Anika Haq

​Kielot (2xvko), ke 16.30-18 Silverian telinesali + la 12.30-14 Volttihalli Runsor, Sofia Pekkarinen, Anika Haq, Siiri Sulkakoski
​Liljat (2xvko), ke 18.30-20 Silverian telinesali + la 14-15.30 Volttihalli Runsor, Sofia Pekkarinen, Iida Autio
Ruusut (2xvko), ke 18.30-20 Silverian telinesali ja la 14-15.30 Volttihalli Runsor, Anika Haq, Siiri Sulkakoski, Iida Autio
​Neilikat (2xvko), ke 17-18.30 Silverian telinesali + la 11-12.30 Volttihalli Runsor, Iida Laasanen, Nea Räisänen, Moona Kontio, Lina Lahtinen
Orvokit (2xvko), ti 16-17.30 ja to 16-17.30, Silverian telinesali, Miia Niemistö, Tuuli Sohlberg, Anika Haq

Ulpukat (2xvko), to 17.30-19 Silverian telinesali ja la 15.30-17 Volttihalli Runsor, Essi Kypärä, Iida Laasanen, Moona Kontio, Viola Korkeakoski

Unikot, (2xvko), ke 16-17.30 Silverian telinesali + la 12.30-14 Volttihalli Runsor, Iida Laasanen, Tuuli Sohlberg, Fanny Engman, Heta Kinnunen

Poikien motivaatioryhmät

Ratamot (2xvko), ma 16-17.30 + pe 16-17.30, Silverian telinesali, Heini Sohlberg, Valtteri Puijola, Erik Koskela

Apilat (2xvko), ti 17.30-19 + pe 17-18.30 Silverian telinesali, Heini Sohlberg, Valtteri Puijola, Leo Lahtinen

Erityisryhmät

​Kärrynpyörä, su 14-15, Silverian telinesali, Iida Laasanen, Emmi Mäki-Latvala
Kuperkeikka, su 12-13, Silverian telinesali, Iida Laasanen
​Kieppi, su 13-14, Silverian telinesali, Iida Laasanen, Emilia Mäki-Latvala
Kässäri, to 18.30-19.30, Hietalahden koulu, Iida Laasanen, Emilia Mäki-Latvala

Aikuisten ryhmät

Nassikat 18+, ke 19.30-21, Silveria, Panu Kimpimäki, Heidi Leinonen