Ajankohtaista

05.06.
2022

Etsimme valmentajia harrastepuolelle sekä MTV- ja TG kilparyhmiin

HARRASTEVALMENTAJAKSI?

 

Oletko voimistelusta kiinnostunut nuori tai aikuinen? Sykkiikö sydämesi liikunnalle kannustavassa ilmapiirissä? Vaasan Telinetaiturit etsii ensi syksyksi lisää lasten liikuttajia kasvavaan joukkoomme. Tarjoamme työtä harraste- ja motivaatioryhmien valmentajina tuntiluonteisesti tai osapäiväisesti. Myös kilpapuolelle valmentajat ovat tervetulleita.

 

Hakijoilta edellytämme seuraavaa:
• Olet yli 18v.
• Omaat hyvät ryhmänhallintataidot
• Tulet hyvin toimeen lasten kanssa
• Olet kiinnostunut lasten liikunnan ohjaamisesta ja lapsista yksilöinä
• Haluat kehittyä ohjaajana ja olet valmis käymään koulutuksissa
• Olet motivoitunut sekä valmis ottamaan vastuuta
• Sitoudut seuramme kannustamisen periaatteisiin: Kannusta, Kehu, Kehity! VTT – Voimistelee telineillä tsempaten

 

Työstäsi maksetaan palkkaa. Tarjoamme myös ilmaisia koulutuksia. Tukenasi on sinulle räätälöity valmentajan polku sekä lajin työryhmä. Harrastevalmentajan tehtävistä on mahdollisuus edetä myös harrastepuolen vastaavaksi. Valmentajille tarjotaan pohja tuntisuunnitelmien tekoon sekä opastusta suunnitelmien avuksi. Valmennettavia on aina pienistä taaperoista ihan aikuisiin asti.

 

Vaasan Telinetaitureissa on monenlaisia lasten liikuntaryhmiä, kuten naisten ja miesten telinevoimisteluryhmiä, teamgym-, freegym- sekä vanhempi-lapsiryhmiä. Monet harrasteryhmämme harjoittelevat Volttihallilla sekä Silverialla, mutta tuntejamme on myös monilla kouluilla. Työssäsi pystyt kehittämään valmennustaitoasi, vaikuttamaan lasten liikunnalliseen kasvuun ja sytyttämään kipinän urheilulliseen elämäntapaan monelle pienelle liikkujalle.

 

Seurana olemme kaksikielinen, avoin, luotettava ja meillä voit kiinnostuksesi mukaan kehittyä valmentajana ja oppia paljon uutta.

 

Otathan pikaisesti yhteyttä:
Puheenjohtaja: Outi Nyqvist, puheenjohtaja(at)vttry.com
Harrastevastaava: Heini Sohlberg, harrastevastaava(at)vttry.com

 

 

 

LAJIVALMENTAJAKSI MTV ja TG-KILPARYHMIIN?

 

Etsimme lisää valmentajia myös miesten telinevoimistelun sekä teamgymin kilparyhmiimme.

 

LAJIVALMENTAJIEN tehtäviin ja velvollisuuksiin kuuluvat mm. seuraavat asiat:

• Kilpa- ja esikilparyhmien valmentaminen
• Kilpailuihin osallistuminen kauden aikana
• Koulutuksiin osallistuminen ja kehittyminen valmentajana
• Osallistuminen miesten telinevoimistelun ja teamgymin kehittämiseen yhdessä lajivastaavien ja työryhmän kanssa

 

Tarjoamme sinulle mahdollisuuden kehittyä ja kouluttautua eteenpäin. Puheenjohtaja toimii esihenkilönäsi. Palkka on kilpailukykyinen. Hakijalta toivomme aiempaa kokemusta valmentamisesta kilpapuolella, tai omaa kilpataustaa lajista. Odotamme myös motivoituneisuutta, vastuunotto- ja yhteistyökykyä, sekä sitoutumista seuran kannustamisen periaatteisiin: Kannusta, Kehu, Kehity! VTT – Voimistelee telineillä tsempaten!

 

Tehtävän tiedot:
Tehtävän kesto: toistaiseksi voimassa oleva
Työsuhde: tuntiperusteinen, puolipäivä- tai kokopäivätyö
Työaika: Työ sisältää ilta- ja viikonlopputyötä

 

Otathan rohkeasti yhteyttä!

Puheenjohtaja: Outi Nyqvist, puheenjohtaja(at)vttry.com
Miesten telinevoimistelu ja teamgym: Heini Sohlberg, harrastevastaava(at)vttry.com

WhatsApp Image 2022 06 05 at 23.50.45
Takaisin