Ajankohtaista

23.04.
2017

Kevätjuhla ja syntymäpäivä

Tänään vietettiin aivan huikeat VTT:n kevätjuhla seuran 20-vuotissynttäreiden merkeissä. Jokainen seuramme niin pieni kuin isokin voimistelija pääsi tänään loistamaan ja valtaamaan estradin yhdessä oman ryhmänsä kanssa. Esityksissä vilisivät synttärikortit, ilotulitteet, karkit, joutsenet, Hawaiji-tunnelmat, synttärikakku ja -kynttilät ja paljon muuta sekä vietettiin vielä etkot, juhlat ja jatkotkin päälle!

 

Seuran syntymäpäivien kunniaksi tarjoiltiin vieraille juhlan päätteeksi kahvia sekä mehua pienten herkkujen kera. Herkuttelun lomassa pystyi myös tutustumaan seuran historiaan Variskan aulassa, kun näytillä oli kuvia, lehtijuttuja ja seura-asuja vuosien varrelta. Iso kiitos Helenalle näyttelyn kasaamisesta!

 

Juhlissa palkittiin jokavuotiseen tapaan voimistelijoita, valmentajia ja seuran toiminnassa aktiivisesti mukana olleita. Tänä vuonna palkinnot jaettiin seuraavasti:

 

• Vuoden kilpavoimistelija: Jessica Kiveliö

• Vuoden lupaava voimistelija: Vadelma Alaluusua
• Vuoden ryhtivoimistelija: Hanna-Li Salmi 

 

• Vuoden harrastevalmentaja: Elias Kuula
• Vuoden Nuori Suomi -valmentaja: Jenni Kiveliö
• Vuoden kilpavalmentaja: Merja Mettänen

 

• Vuoden talkoolainen: Tom Lillhonga
• Vuoden voimisteluperhe: Helenan klaani ♥

 

Haluamme lämpimästi kiittää kaikkia jumppareita, valmentajia, hallitusnaisia, talkootyöntekijöitä ja yhteistyökumppaneita - ilman teitä ei tällaisten juhlien järjestäminen olisi mahdollista! 

 

Lisää kuvia löytyy seuramme Facebook-sivuilta, täältä.

VTT kevatjuhla 2
Takaisin