Ajankohtaista

06.05.
2019

Kevätjuhlassa hypättiin elokuvien maailmaan

Eilen juhlittiin harrasteryhmien kaudenpäättäjäisiä ja vietettiin koko seuran perinteinen kevätjuhla. Variskalle oli kerääntynt suri joukko supersankareita, eläimiä, Minioneita ja vaikka minkälaista kulkijaa sekä katsomoiden täydeltä vanhempia, kummeja, kaimoja ja ystäviä katsomaan hienoja esityksiä.

 

Iltapäivään mahtui monta upeaa showta, kun lavalle astelivat kaikki seuramme voimistelijat harrasteryhmistä kilparyhmiin  kukin omalla vuorollaan.  Myös perinteiset palkitsemiset sekä valmentajien kiittäminen suoritettiin esitysten lomassa.

 

Vuoden kilpavoimistelija: Minea Antila

Vuoden lupaava voimistelija: Matilda Nikkola

Vuoden ryhtivoimistelija: Minni Ekman

Vuoden harrastevalmentaja: Valtteri Puijola

Vuoden kilpavalmentaja: Erika Tuuri

Vuoden Nuori Suomi -valmentaja: Heini Sohlberg

Vuoden talkoolainen: Kati Huhta-Kahma

Vuoden jumppaperhe: Laitilat

 

Lisäksi palkittiin ensikisaajat hienoilla mitaleilla sekä Miisa Rantala sai jumppapuvun ahkerasta harjoittelusta sekä lupaavasta pitkästä voimistelu-urasta.

Kiiwit kevatjuhla 2019
Takaisin