Ajankohtaista

16.12.
2021

Tyttöjen taitoryhmä starttaa!

Tyttöjen taitoryhmä on esikilparyhmä telinevoimistelussa kilpailemisesta kiinnostuneille. Ryhmä harjoittelee alkuun kaksi kertaa viikossa 1,5 tuntia kerrallaan. Kevääksi perustettavan ryhmän nimi on Kanelit ja ryhmä on tarkoitettu 2015-2016 -syntyneille tytöille. Toivomme aiempaa voimistelutaustaa jumppareilta, mutta erillistä testiharjoitusta ryhmään ei ole.

 

Ryhmäläisten toivotaan sitoutuvan harjoitteluun sekä suorittavan Voimisteluliiton suoritusmerkkejä (kupari, pronssi ja hopea) seuramme merkkitestitilaisuuksissa. Mahdollisuuksien mukaan jo kesäkaudelle on mahdollista päästä harjoittelemaan kilparyhmän mukaan. Taitoryhmäläisten perheet osallistuvat seuran talkootoimintaan hieman kevennetysti kilparyhmiin verrattuna, kurkkaa lisää taitoryhmien talkoista täältä.

 

Kanelien harjoitukset

ma 16-17.30 Volttihalli

to 16-17.30 Volttihalli

Valmentajina Merja Mettänen ja Hanna-Li Salmi

 

Ilmoittautuminen MyClubissa!

VTT B II
Takaisin