Harrasteryhmät

VTT tarjoaa harrastevoimistelua eri ikäisille:

Vaasan Telinetaitureiden harrasteryhmissä harjoitellaan monipuolisesti telinevoimistelutaitoja kaikilla telineillä lasten ikä ja taitotaso huomioiden.

Harrasteryhmiin voi osallistua kuka vain lajista kiinnostunut, eikä aiempaa voimistelutaustaa vaadita.

 

Ryhmiin ilmoittautuminen kevätkaudelle aukeaa

vanhoille jäsenille 12.12.2019 klo 8.00, ja uusille jäsenille 16.12.2019 klo 12.00!

 

Ilmoittautuminen kevään ryhmiin päättyy 31.1.2020!

 

 

KEVÄÄN 2020 RYHMÄT JA AIKATAULUT 

HARRASTE- JA MOTIVAATIORYHMILLE

 

Täynnä oleviin ryhmiin voi ilmoittautua jonotuspaikalle. 

Päivitetty 11.12.2019

 

KAUSIHINNAT KEVÄT 2020

Harrasteryhmät 60 min/vko 95 €

Harrasteryhmät 120 min/vko 180 €

FreeGym ryhmät 90 min/vko 120 €

Vanhempi-lapsi ryhmät 80 €

Motivaatioryhmät 225 €

 

Ryhmät aloittavat harjoittelun viikolla 2 ja kausi päättyy kevätjuhlaan 9.5.2020.

 

Vanhempi-lapsiryhmät

Bamset (2015-2017) 

Halinallet (2016-2018)

 

Tyttöjen ryhmät

Minnit (2003-2006) 2 h/vko 

Arielit (2006-2008)

Bellat (2008-2010) UUSI RYHMÄ!
Tuhkimot (2009-2010)
Hello Kittyt (2011-2013)

 

Poikien ryhmät

Aladdinit (2009-2010)

Smurffit (2011-2013) 

 

Sekaryhmät

Lasten ryhmät:

Hattivatit (2014-2016)

Hiput (2015-2016)

Vilperit (2011-2012) 

Teletapit (2012-2014) 

Nipsut (2013-2015) 

Nappulat (2014-2015)

Röllit (2014-2016) 

Teletapit (2012-2014)

Vekarat (2011-2013) UUSI RYHMÄ!

Vilperit (2011-2012)

 

FreeGym:

Superit (2002-2005), yhdistetty Taitureihin

Taiturit (2002-2007) 

Marakatit (2007-2010) 

Simpanssit (2008-2011) 

 

Aikuisten ryhmä

 Nassikat - yli 18-vuotiaat

 

Motivaatioryhmät 2 treeniä/viikko

Motivaatioryhmät harjoittelevat kaksi kertaa viikossa. Ryhmät eroavat tavallisista harrastusryhmistä siten, että harjoittelu on tavoitteellisempaa ja ryhmissä suoritetaan Suomen Voimisteluliiton suoritusmerkkejä (kupari- ja pronssimerkki).

Motivaatioryhmäläiset osallistuvat seuran varainkeruu hankkeisiin ja talkoisiin. Motivaatioryhmäläiset harjoittelevat Volttihallilla ja Silverialla.

 

Ryhmiin on vapaa ilmoittautuminen eikä aiempaa voimistelutaustaa vaadita. Ryhmään osallistuvat lapsen täytyy kuitenkin olla motivoitunut lajin liikkeiden huolelliseen harjoitteluun.

 

Tyttöjen motivaatioryhmät:
Liljat
(2004-2006) 

Kielot (2007-2008) 

Tulppaanit (2007-2010)

Ruusut (2007-2009) 

Orvokit (2009-2010) 

Neilikat (2011-2012)

Ulpukat (2011-2012)

Auringonkukat (2011-2013) UUSI RYHMÄ!

Unikot (2013-2014) 

 

Poikien motivaatioryhmät:

Ratamot (2008-2010)

Apilat (2011-2013)

Ryhmät harjoittelevat yhdessä.

 

 

 

RYHMIEN HARJOITUSPAIKAT, KELLONAJAT JA VALMENTAJAT:

​Vanhempi-lapsi-ryhmät

Bamset, la 10-11, Gerby Skola, Marja-Leena Yap

Halinallet, la 11-12, Gerby Skola, Marja-Leena Yap

Lasten ryhmät

Hattivatit la 10-11, Volttihalli, Hanna Salmi

Hiput, ma 17-18, Silveria
Leo Lahtinen, Erik Koskela

Nappulat, la 12-13, Huutoniemen koulu, Anette Nybond, Tara Ojanperä, Sofia

Nipsut, la 13-14, Huutoniemen koulu, Panu Kimpimäki, Minttu Salonen

Röllit, ti 17-18, Huutoniemen koulu, Aada, Neea, Saimi

Teletapit, la 13-14, Huutoniemen koulu, Annette Nybond, Tara Ojanperä, Sofia

Vekarat la 11-12, Volttihalli, Fanny

Vilperit, pe 16.30-17.30, Silverian telinesali, Lina Lahtinen, Fanny, Tara Ojanperä

FreeGym -ryhmät

Superit, la 10-11.30, Huutoniemen koulu, Panu Kimpimäki, Minttu Salonen
Taiturit, la 11.30-13, Huutoniemen koulu, Panu Kimpimäki, Minttu Salonen
​Marakatit, su 14-15.30, Silverian telinesali, Kalle Rantala, Ossi Rantala, Valtteri Uusi-Laitila

Simpanssit, su 15.30-17, Silverian Telinesali, Kalle Rantala, Ossi Rantala, Valtteri Uusi-Laitila

Tyttöjen harrasteryhmät

Arielit, ti 19-20 Huutoniemen koulu, Aada, Neea, Saimi

Bellat ti 19-20, Huutoniemen koulu Aada, Saimi, Nea

Hello Kittyt, la 14-15, Huutoniemen koulu, Annette Nybond, Tara Ojanperä, Sofia
Minnit, ti 16.30-18.30, Volttihalli, Jenni Paavola

Tuhkimot, ti 18-19, Huutoniemen koulu, Aada, Neea, Saimi

Tyttöjen motivaatioryhmät

Auringonkukat, ke 17-18.30 Huutoniemen koulu ja su 11-12.30 Volttihalli, Annette Nybond, Sofia, Tara Ojanperä

Kielot, ke 16.30-18 Silverian telinesali + la 12-13.30 Volttihalli Runsor, Anika Haq, Siiri Sulkakoski, Fanny

​Liljat, ma 17.30-19 Silverian telinesali + la 15-16.30 Volttihalli Runsor, Sofia Pekkarinen, Aada, Ida

Neilikat, ti 17-30-19 Silverian telinesali + su 11.30-13 Volttihalli Runsor, Tuuli Sohlberg, Moona Kontio, Lina Lahtinen

Orvokit, ke 16-17.30 ja pe 16.30-18, Silverian telinesali, Hanna ja Aada

Ruusut, ke 18-19.30 Silverian telinesali ja la 13.30-15 Volttihalli Runsor, Anika Haq, Siiri Sulkakoski, Fanny

Tulppaanit, ke 17.30-19 + pe 18-19.30 Silverian telinesali, Hanna Salmi ja Aada​

Ulpukat, ti 16.30-18 ja la 11-12.30 Volttihalli Runsor, Viola, Hanna, Fanny

Unikot, ti 16-17.30 Silverian telinesali + su 10-11.30 Volttihalli Runsor, Tuuli Sohlberg, Lina Lahtinen, Liisa

Poikien harrasteryhmät

Aladdinit, pe 18.30-19.30, Silveria, Lina Lahtinen, Fanny, Tara Ojanperä
​Smurffit, pe 17.30-18.30, Silveria, Lina Lahtinen, Fanny, Tara Ojanperä

Poikien motivaatioryhmät

Ratamot, ma 16-17.30 Silverian telinesali + ke 18.30-20 Huutoniemen koulu, Valtteri Puijola, Erik Koskela, Leo Lahtinen

Apilat, ma 16-17.30  Silverian telinesali + ke 18.30-20 Huutoniemen koulu, Valtteri Puijola, Erik Koskela, Leo Lahtinen

Aikuisten ryhmät

Nassikat 18+, ke 19.30-21, Silveria, Panu Kimpimäki,