Harrasteryhmät

VTT tarjoaa harrastevoimistelua eri ikäisille:

Vaasan Telinetaitureiden harrasteryhmissä harjoitellaan monipuolisesti telinevoimistelutaitoja kaikilla telineillä lasten ikä ja taitotaso huomioiden.

Harrasteryhmiin voi osallistua kuka vain lajista kiinnostunut, eikä aiempaa voimistelutaustaa vaadita. Harrasteryhmien kausi kestää aina 15 viikko + lomaviikot (eli keväällä 16 viikkoa hiihtoloman vuoksi).

 

Ryhmiin ilmoittautuminen kesäkaudelle aukeaa:

  • nykyisille jäsenille maanantaina 23.5.2022 klo 12.00
  • uusille jäsenille maanantaina 30.5.2022 klo 12.00!

 

Ilmoittautuminen ryhmiin päättyy 30.6.2022 klo 23.59! 

 

Ryhmät aloittavat harjoittelun viikolla 23

Kesäryhmillä loma on viikoilla 27, 28 ja 29, jolloin ei ole harjoituksia!

 

 

Kesaleiri 2020 1

 

KESÄ 2022 HARRASTERYHMÄT JA AIKATAULUT

HARRASTERYHMÄT

2016-18 syntyneet

Ma Volttihallilla klo 16.30-17.30

Ilmoittautuminen

 

2013-15 syntyneet

Ma Volttihallilla klo 17.30-18.30

Ilmoittautuminen

 

2010-12 syntyneet tytöt

Pe Silverialla klo 16.30-17.30

Ilmoittautuminen

  

AIKUISET

Ke Volttihallilla klo 18-19

Ilmoittautuminen

 

  

MOTIVAATIORYHMÄT

2012-15 -syntyneet tytöt

Ti Volttihallilla klo 16.30-18 ja pe Silverialla klo 16-17.30

Ilmoittautuminen

 

2004-11 syntyneet tytöt

Ti Volttihallilla klo 18-19.30 ja pe Silverialla klo 17.30-19

Ilmoittautuminen

 

 

TYTTÖJEN TAITORYHMÄ

2015-16 syntyneet tytöt

Ti ja to Volttihallilla klo 16.30-18

Ilmoittautuminen

 

 

 

 

 

 

KEVÄT 2022 HARRASTERYHMÄT JA AIKATAULUT

Kevään ryhmiä päivitetään! Ilmoittautumiseen lisätään ryhmiä, kun aikataulut varmistuvat.

ALKEISRYHMÄT

Vanhempi-lapsiryhmät

2017-2019 -syntyneet:

Mesimarjat, su Volttihallilla klo 10-11, 2 paikkaa!

Valmentaja: Jaana

2016-2018 -syntyneet:

Metsämansikat, su Volttihallilla klo 11-12

Valmentaja: Jaana

 

Alkeisryhmät (sekaryhmiä)

2017-2018 - syntyneet:

Katajanmarjat, ti Onkilahden koululla klo 18-19, täynnä!

Valmentajat: Liisa ja Fiona

 

2016-2017 - syntyneet:

Mansikat, su Silverialla klo 15-16, täynnä!

Valmentajat: Maija ja Eedit

Mustikat, ke Silverialla klo 16-17, 1 paikka!

Valmentajat: Annette ja Oona

Kirsikat, su Silverialla klo 16-17, täynnä!

Valmentajat: Maija ja Eedit

Hunajamarjat, pe Silverialla klo 16.30-17.30

Valmentaja: Hanna ja Emma

 

2014-2015 -syntyneet:

Karviaiset, ke Silverialla klo 17-18, 4 paikkaa!

Valmentajat: Annette ja Oona
Valkoherukat,

ke Huutoniemen koululla klo 18.30-19.30, täynnä!

Valmentajat: Saimi ja Maija
Punaherukat, la Volttihallilla klo 13.30-14.30, 3 paikkaa!

Valmentajat: Eeva ja Siiri

Sinivatukat, 

la Huutoniemen koululla klo 10-11, täynnä!

Valmentajat: Panu ja Alina

Mustaherukat, 

ti Gerby Skolanilla klo 16.30-17.30

Valmentajat: Saimi ja Fiona

 

Aikuiset

yli 18-vuotiaat

Naperot, ma Volttihalli klo 20-21, täynnä!

Valmentaja: Merja

 

JATKORYHMÄT

Jatkoryhmään voi ilmoittautua sellaiset joilla jo on voimistelutaustaa. Ilmoittautua voi myös vasta-alkajat joilla on esimerkiksi jo kuperkeikka hallussa ja innokkuutta oppia lisää. 

 

Tyttöjen ryhmät

2012-2013 -syntyneet:

Lakat, su Silverialla klo 17-18, täynnä!

Valmentajat: Lotte ja Silja

Vadelmat, 

ke Huutoniemen koululla klo 19.30-20.30

Valmentajat: Saimi ja Maija

Puolukat, la Volttihallilla klo 14.30-15.30

Valmentajat: Eeva ja Siiri

 

2010-2011 -syntyneet:

Tyrnit, ke Silverialla klo 18-19, täynnä!

Valmentajat: Annette

Karpalot, la Volttihallilla klo 12.30-13.30

Valmentajat: Aada

 

2008-2009 -syntyneet:

Pihlajanmarjat, ke Silverialla klo 19-20

Valmentajat: Annette

 

Poikien ryhmät

 

 

Aikuisten ryhmät

Yli 18-vuotiaat

Nassikat, ti Volttihallilla klo 19.30-21

Valmentajat: Panu