Harrasteryhmät

VTT tarjoaa harrastevoimistelua eri ikäisille:

Vaasan Telinetaitureiden harrasteryhmissä harjoitellaan monipuolisesti telinevoimistelutaitoja kaikilla telineillä lasten ikä- ja taitotaso huomioiden.

Harrasteryhmiin voi osallistua kuka vaan lajista kiinnostunut, eikä aiempaa voimistelutaustaa vaadita.

 

SYKSY 2017 ryhmät ja aikataulut  HARRASTE- JA MOTIVAATIORYHMÄT

Päivitetty 24.9.2017 (päivitetään jatkuvasti)

Ryhmät alkavat viikolla 36

 

KAUSIHINNAT syksy 2017 sis. jäsenmaksun 10€

95€ / 60 min.

120€ / 90 min

Vanhempi-lapsi ryhmät 60€

Motivaatioryhmät n. 190€ (laskutetaan myöhemmin)

Lisätreenit motivaatiot ja Superit 35€

 

 Täynnä oleviin ryhmiin voi ilmoittautua jonotuspaikalle.

Tyttöjen ryhmät

Arielit (2007-2008)
Elsat (2005-2007) TÄYNNÄ
Lumikit (2009-2010)
Hello Kittyt (2011-2012) 
Minnit (1998-2005) 1,5h/vko TÄYNNÄ
Tuhkimot (2009-2010)  TÄYNNÄ

 

Voikukat (2010-2011) Karperö  

Mesiangervot (2008-2009) Karperö

Poikien ryhmät

Batmanit (2005-2007)
Hulkit (1998-2005)
Minionit (2009-2010)
Smurffit (2011-2012)
Aladdinit (2009-2010)

 

Sekaryhmät

Taiturit FreeGym (1999-2007) 1,5h/vko TÄYNNÄ

Marakatit FreeGym (2007-2010) 1,5h/vko  TÄYNNÄ

Superit FreeGym (1999-2005) 1,5h/vko (mahd. extra 1,5h/vko) TÄYNNÄ

Nappulat (2013-2014)  TÄYNNÄ

Hattivatit (2013-2014) 

Vilperit (2011-2012)  TÄYNNÄ

Teletapit (2011-2013)  UUSI RYHMÄ!

Vanhempi-lapsiryhmät

Bamset (2014-2016) vanhempi + lapsi  TÄYNNÄ

Halinallet (2014-2015) vanhempi + lapsi TÄYNNÄ

Perhejumppa (2011-2015)

Erityislasten ja -nuorten ryhmät

Kässäri - Liikuntarajoitteiset (2010 tai aiemmin)

Kieppi (2001-2007) erityisnuoret

Kuperkeikka (2014 tai aiemmin) erityisryhmä

Kärrynpyörä, pienryhmä (2011-2013)

Aikuisten ryhmä yli 18 vuotiaille

Nassikat +18 TÄYNNÄ

Motivaatioryhmät 3h/vko

Motivaatioryhmät harjoittelevat kaksi kertaa viikossa. Ryhmät eroavat tavallisista harrastusryhmistä siten, että harjoittelu on tavoitteellisempaa ja ryhmissä suoritetaan voimisteluliiton suoritusmerkkejä (pronssi- ja hopeamerkki).

 

Ryhmiin on vapaa ilmoittautuminen eikä aiempaa voimistelutaustaa vaadita. Ryhmään osallistuvat lapsen täytyy kuitenkin olla motivoitunut lajin liikkeiden huolelliseen harjoitteluun.

 

Ruusut (2007-2008) tytöt 

Liljat (2004-2006) tytöt  TÄYNNÄ

Kielot (2007-2008) tytöt  TÄYNNÄ

Pionit (2009-2010) tytöt  TÄYNNÄ

Neilikat (2011) tytöt  VANHOILLE  TÄYNNÄ

Ulpukat (2011-2012) tytöt  UUSILLE  TÄYNNÄ

Orvokit (2009-2010) tytöt

Ratamot (2009-2010) pojat  TÄYNNÄ

Katajat (2010-2011) pojat

 

 

RYHMIEN HARJOITUSPAIKAT, KELLONAJAT JA VALMENTAJAT:

​Bamset, ke 18-19, Onkilahden koulu, Panu Kimpimäki

Halinallet, la 10-11, Gerby skola, Tytti Garcia-Carme

Perhejumppa, ma 9.45-10.45, Silverian telinesali, Tytti Garcia-Carme

Vilperit, pe 16-17, Silverian telinesali, Veera Sohlberg, Tuuli Sohlberg
Hello Kittyt, la 14-15, Vanhan Vaasan koulu, Veera Nyqvist, Jasmine Marjeta, Nansi Angalo
Minnit, pe 18.30-20, Silverian telinesali, Iida Laasanen
Lumikit, la 13-14, Vanhan Vaasan koulu, Veera Nyqvist, Jasmine Marjeta, Nansi Angalo
Arielit, ti 16-17, Vanhan Vaasan koulu, Juho Suomela, Jere Salmi, Emmi Mäki-Latvala
​Hulkit, pe 20-21, Silverian telinesali, Elias Kuula
Batmanit, ti 19-20, Vanhan Vaasan koulu, Juho Suomela, Jere Salmi

Teletapit, ti 18-19, Vanhan Vaasan koulu, Juho Suomela, Jere Salmi
Elsat, ti 17-18, Vanhan Vaasan koulu, Juho Suomela, Jere Salmi, Emmi Mäki-Latvala
​Nappulat, ke 17-18, Onkilahden koulu, Jasmine Marjeta, Maria Da Costa
Superit, la 11.30-13, Huutoniemen koulu, Panu Kimpimäki (extra treeni, su 15.30-17, Silveria, Elias Kuula, Emmi Vakimo)
Taiturit, la 10-11.30, Huutoniemen koulu, Panu Kimpimäki
​Marakatit, su 14-15.30, Silverian telinesali, Elias Kuula, Emmi Vakimo
​Minionit, la 11-12, Vanhan Vaasan koulu, Veera Nyqvist, Jasmine Marjeta, Nansi Angalo
Hattivatit, la 15-16, Vanhan Vaasan koulu, Veera Nyqvist, Jasmine Marjeta, Nansi Angalo
Nassikat 18+, ma 20-21.30, Silveria, Panu Kimpimäki, Heidi Leinonen
Aladdinit, pe 19-20, Silveria, Elias Kuula, Heini Sohlberg
Smurffit, la 12-13, Vanhan Vaasan koulu, Veera Nyqvist, Jasmine Marjeta, Nansi Angalo

Tuhkimot, ma 16.30-17.30, Silverian telinesali, Janna Mäki, Sofia Pekkarinen

 Pionit (2xvko), ti 16.30-18 Silverian telinesali + su 11.30-13 Volttihalli Runsor, Sofia Pekkarinen, Tuuli Sohlberg, Anika Haq

​Kielot (2xvko), ke 16.30-18 Silverian telinesali + la 10-11.30 Volttihalli Runsor, Janna Mäki, Sofia Pekkarinen
​Liljat (2xvko), ma 19-20.30 Silverian telinesali + la 14.30-16 Volttihalli Runsor, Iida Laasanen, Janna Mäki
Ruusut (2xvko), ke 18-19.30 Silverian telinesali ja la 11.30-13 Volttihalli Runsor, Sofia Pekkarinen, Heini Sohlberg, Janna Mäki
​Neilikat (2xvko), pe 17-18.30 + su 12-13.30, Silverian telinesali, Ella Suomela, Elias Kuula, Nea Räisänen, Tuuli Sohlberg
Orvokit (2xvko), ti 16.30-18 ja su 11.30-13, Volttihalli Runsor, Sofia Pekkarinen, Tuuli Sohlberg, Anika Haq

Ulpukat (2xvko), ma 17.30-19 Silverian telinesali ja la 13-14.30 Volttihalli, Iida Laasanen, Jutta Mäki, Riikka Kurunmäki
Ratamot (2xvko), ke 17.30-19 + pe 16-17.30, Silverian telinesali, Elias Kuula, Valtteri Puijola, Jan Karlsson, Heini Sohlberg

Katajat (2xvko), ke 16-17.30 ja pe 17.30-19 Silverian telinesali, Elias Kuula, Valtteri Puijola, Heini Sohlberg
​Kärrynpyörä, su 13-14, Silverian telinesali, Iida Laasanen, Emmi Mäki-Latvala
Kuperkeikka, su 11-12, Silverian telinesali, Ella Suomela, Iida Laasanen
​Kieppi, su 12-13, Silverian telinesali, Iida Laasanen,
Kässäri, ti 18.30-19.30, Hietalahden koulu, Iida Laasanen
Voikukat, to 17-18.30, Norra Korsholms skola, Jenni Paavola, Lina Lahtinen

Mesiangervot, to 18.30-20, Norra Korsholms skola, Jenni Paavola, Lina Lahtinen